W krainie wierszy Juliana Tuwima

Julian Tuwim to poeta ponadczasowy, którego wiersze pomimo upływu lat nie tracą niczego ze swej aktualności. Mogą jedynie zyskiwać nowy urok i wdzięk jaki nadają im nowoczesne wykonania i interpretacje.

Po przeczytaniu lektury pt. „ Rany Julek ! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” i przybliżeniu postaci wybitnego artysty jakim był Julian Tuwim w klasie III został zorganizowany konkurs poświęcony twórczości autora. Uczniowie samodzielnie dokonali wyboru utworu, który recytowali. Na liście wybranych wierszy znalazły się m.in. „Abecadło”, „Okulary”, „Lokomotywa”, „Pstryk”, „Zosia Samosia”, „Dżoncio”, „Bambo”. Niestety pandemia pokrzyżowała nam plany i konkurs odbył się on-line, a wyniki zostały ogłoszone po powrocie do szkoły. Jury w składzie p. Elżbieta Falecka oraz p. Tomasz Cichy przy ocenie wzięli pod uwagę następujące kryteria: znajomość tekstu, interpretacja, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Na tej podstawie wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Nadia Matela „ Zosia Samosia”

II miejsce – Katarzyna Wojciechowska „ Trudny rachunek”

III miejsce- Patryk Owczarczak „ Dżoncio”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy odwagi oraz ciekawych pomysłów na interpretację wierszy.

Ilona Nowak