DZIEŃ KOBIET – ŚWIĄTECZNIE, ŚMIESZNIE I ŚPIEWNIE!

Dnia 8 marca 2024 r. w świetlicy szkolnej na drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się uroczysta akademia z okazji DNIA KOBIET, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod bacznymi oczami Pań: Marty Szumnej i Agnieszki Szaroszyk.

Społeczność szkolną – na czele z Panią Dyrektor Barbarą Kapturek – uroczycie powitał przedstawiciel SU – Karol Polityło, który zaprosił na przedstawienie – przedstawienie dedykowane KOBIETOM i zabawnym historiom im poświęconym. Byliśmy świadkami scen obrazujących to, jaką rolę przysłowiowa KOBIETA - EWA „odgrywała” na początku, a także dowiedzieliśmy się, że KOBIETA w życiu potrzebuje oparcia u boku mężczyzny. Scena ta zakończyła się wokalnym wykonaniem piosenki przez uczennicę klasy VII Nadię Pieczewską pt.: „To nie ja byłam Ewą.”

Widzów rozbawili sławni naukowcy – KAROL DARWIN  (Jędrzej Zaremba), SOKRATES (Konrad Wujek) oraz KSANTYPA – żona SOKRATESA (Jan Wagner), którzy – w towarzystwie śmiechu publiczności – podali PRZEPIS NA KOBIETĘ! Jak wiadomo, KOBIETY (nawet te z najdoskonalszego przepisu) są zmienne, więc uczennica klasy V Blanka Frąckowiak starała się to wszystkim udowodnić śpiewając piosenkę pt.: „Kobieta zmienną jest.”

Scena następna to świetnie przygotowany dialog ŻONY z MĘŻEM – ONA (Jakub Kaźmierczak) w starej sukience, ON (Marcel Kwaśnik) siedzący w fotelu, czytający gazetę. ONA prosi o pieniądze na nową sukienkę, rozmawia z MĘŻEM, pyta -  ON natomiast odpowiada seriami przysłów i sentencji! Podsumowaniem przedsięwzięcia była piosenka pt.: „Sex appeal”, którą zaśpiewał Jędrzej Zaremba.

Zwieńczeniem uroczystości DNIA KOBIET były życzenia i kwiaty wręczone przez męską część Samorządu Uczniowskiego oraz serdeczne podziękowania Pani Dyrektor za przygotowanie oraz realizację tego jakże miłego święta!

Na zakończenie Pani Agnieszka Zielińska dokonała podsumowania obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. Uczniowie klas I – III rozwiązywali test tematyczny. Najlepszych nagrodziła dyplomami: Jakuba Kubickiego, Zofię Falbierską oraz Martynę Muślewską.

Tomasz Cichy
Opiekunowie SU: