Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Data  jest symboliczna, w tym dniu zmarli    m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. Jest to święto wszystkich czytelników i  ludzi związanych z książką i pisaniem. W obecnych trudnych okolicznościach, gdy szkoła jest zamknięta, a uczniowie  pozostają w swoich domach, książka odgrywa bardzo ważną rolę. Kontynuując projekt „Wkręceni w czytanie” w tym miesiącu zachęcaliśmy  do podania tytułu swoich ulubionych książek i najciekawszych cytatów dotyczących wybranej pozycji.

Z przesłanych do nas zdjęć powstała prezentacja, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Namawiamy wszystkich czytelników do świętowania tego dnia z dobrą książką w ręku!

Maria Majchrowicz, Agnieszka Zielińska