Stary budynek

Pałac zbudowany został w końcu XVIII wieku, przez właściciela wsi Sebastiana Bieńkowskiego, podstolnego gnieźnieńskiego, rzekomo według własnego projektu. Jest on budowlą klasycystyczną. Położony w krajobrazowym parku,poprzedzony dziedzińcem, frontem zwrócony na północny-wschód, piętrowy. Przed fasadą ogrodową znajduje się murowany taras ze zniszczoną balustradą. Rodzina Bieńkowskich oddała ten pałac na rzecz szkoły.

Od kiedy rodzina Bieńkowskich oddała pałac dla Mchowskich uczniów, w budynku tym prowadzono szkołę podstawową. Jednak po zmianie w Polskim szkolnictwie w 1999 roku, na piętrze budynku powstało gimnazjum, a na parterze dalej prowadzono podstawówkę. Pierwszą klasą w historii naszego gimnazjum był rocznik 1986.