Sukces uczennicy Olgi Polityło w konkursie Sanepidu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
2026-06-01
Wiosną 2026 roku odbyła się XXVI edycja konkursu profilaktycznego pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, skierowanego do uczniów klas V szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy było promowanie zdrowego stylu życia, edukacja w zakresie szkodliwości nikotyny oraz przeciwdziałanie modzie na e-papierosy, podgrzewany tytoń i nowatorskie woreczki nikotynowe. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie zaprojektować i wykonać lapbook. Praca musiała w sposób kreatywny, czytelny i atrakcyjny wizualnie przedstawiać negatywne skutki uzależnienia od nikotyny oraz substancji inhalowanych dla organizmu człowieka.
Podsumowanie oraz uroczyste ogłoszenie wyników etapu powiatowego miało miejsce w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie. Komisja konkursowa oceniała m.in. pomysłowość, estetykę, wartość edukacyjną oraz różnorodność zastosowanych technik plastycznych. Reprezentantka naszej szkoły Olga Polityło osiągnęła ogromny sukces zdobywając I miejsce!
Podczas gali Pani Urszula Sitnicka – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie podziękowała wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz rodzicom za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w szerzenie edukacji prozdrowotnej.
Serdecznie gratulujemy Oldze wspaniałego, kreatywnego projektu i zdobycia głównej nagrody, życząc powodzenia w dalszych działaniach twórczych oraz edukacyjnych!
A. Zielińska