Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

Kartka z kalendarza

Piknik rodzinny „Popołudnie z Antkiem”.

Dnia 26 maja 2024 roku odbył się piknik rodzinny „Popołudnie z Antkiem”, którego organizatorami byli: Parafia pw. św. Marcina Bpa w Mchach, Rada Sołecka, Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach oraz Rada Rodziców.

O godzinie 14:00 w mchowskim kościele odbyła się msza święta w intencji Patrona, a po niej od godziny 15:00 przy strażnicy rozpoczął się rodzinny piknik. Organizatorzy, w tym również wychowawcy, nauczyciele zadbali o to, żeby było miło i niepowtarzalnie, i rzeczywiście tak też się stało!

Licznie zgromadzeni widzowie, a przede wszystkim Rodzice byli świadkami świetnie przygotowanego popołudnia. Nie zabrakło artystycznych występów naszych uczniów: scenki wokół rodzinnego stołu Patrona, występów wokalnych i instrumentalnych, konkursów i quizów, czy wystawy na sztalugach z planszami z życia Księdza Antoniego. Osobą prowadzącą część artystyczną była Pani Ewa Wasielewska – Kołodziej.

Arcybiskupim zwyczajem, podczas imprezy Pani Dyrektor Barbara Kapturek rozdawała dzieciom ANTKOWE „KARMELKI”. Organizatorzy przygotowali jeszcze szereg innych atrakcji takich, jak: dmuchany zamek, malowanie twarzy czy pokazy strażackie. Na stanowiskach – pod opieką nauczycieli – można było kolorować ilustracje związane z Patronem, malować farbami na folii, tworzyć kwiatowe kompozycje, czy wziąć udział  w konkurencjach sportowych.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska gastronomiczne i pozostałe – w tym „małe co nie co” od Rady Rodziców”.

Po godzinie  18:00 rozpoczęła się zabawa taneczna, do której przygrywał DJ MATEO!

Tomasz Cichy