Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

Kartka z kalendarza

Lekcja w kinie.

W poniedziałek 27 maja uczniowie klas IV-VII udali się do Śremskiego Muzeum na lekcję profilaktyczną w kinie. Projekt edukacyjny składał się z dwóch części. Na początku zostały poruszone kwestie – Czy social media mogą być toksyczne? Podczas lekcji uczniowie „odkryli” znaczenie sowa „toksyczne”. Dowiedzieli się co oznacza catfishing, cyberbullying i multitasking. Zobaczyli jak media społecznościowe zmieniły sposób komunikacji oraz zaznajomili się z poradami co zrobić, by nie wpływały one negatywnie na nasze życie. Następnie obejrzeliśmy film pt. „Dancing Queen”. Bohaterką filmu była 12-letnia dziewczyna z lekką nadwagą. Jego ekranizacja ukazała trudną drogę nastolatki do samoakceptacji, odkrycia znaczenia przyjaźni, szczerości i naturalności. Pokazała też znaczenie dążenia do realizacji marzeń, wytrwałości oraz walki o siebie wbrew przeciwnościom życiowym.

Justyna Dworczyńska

Ewa Kapturek