Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 785994
  • Do końca roku: 172 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kartka z kalendarza

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO!

Dnia 21 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Nadszedł upragniony koniec zajęć lekcyjnych, czas zasłużonego odpoczynku, czas zaplanowanych rodzinnych wakacyjnych wyjazdów, czas wspólnych spotkań z rówieśnikami, znajomymi czy przyjaciółmi!

         O godzinie 9:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Marcina Bpa w Mchach w obecności POCZTU SZTANDAROWEGO odbyła się msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego, w której wspólnie uczestniczyliśmy. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły na akademię. Po wprowadzeniu sztandaru zaśpiewaliśmy hymn państwowy, po którym Pani Dyrektor Barbara Kapturek serdecznie wszystkich powitała. Gośćmi  uroczystości byli: Pan Burmistrz Książa Wielkopolskiego – Teofil Marciniak, Pan Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim – Sławomir Przybylski, Ksiądz Proboszcz – Artur Kosior, Pani Przewodnicząca Rady Rodziców – Kinga Ratajczak – Kwaśnik. Nie zabrakło również nauczycieli uczących, rodziców i pozostałych pracowników szkoły.

         Po zabraniu głosów przez Panią Dyrektor oraz Gości nadszedł czas wręczenia naszym uczniom świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych za wzorowe zachowania oraz bardzo dobre wyniki w nauce. Z dumą należy podkreślić, iż liczba tych szczególnie uzdolnionych uczniów cieszy niezmiernie     i na pewno napawa optymizmem w przyszłości! Na uwagę zasługuje fakt, iż uczennica klasy VII – Alicja Sadowczyk – uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole, a Pani Dyrektor wręczyła Jej nagrodę książkową wraz z gratulacjami od Pana Posła RP Michała Kołodziejczaka.

         Uczniowie zostali również nagrodzeni dyplomami za aktywne czytelnictwo, a na szczególną uwagę zasługują wysokie miejsca naszych starszych wychowanków w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym poświęconym Patronowi szkoły Ks. Abp. Antoniemu Baraniakowi!

         Nie zapomniano również o naszej młodszej szkolnej braci! Oni również – swoją całoroczną pracą – zasłużyli z ust Pani Dyrektor na słowa pochwały i okolicznościowe dyplomy!

         Dopełnieniem powyższych wydarzeń okazała się pomysłowo i kolorowo przygotowana część artystyczna, za którą odpowiedzialni byli uczniowie klasy III wraz z wychowawcą. „CAŁKIEM NOWA BAJKA” „przerwała” wszystkim całoroczną szkolną codzienność i okazała się muzycznym PRELUDIUM do wakacyjnego świata!

      Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn szkoły, a po wyprowadzeniu SZTANDARU, słowach pożegnania Pani Dyrektor udaliśmy się z wychowawcami do klas.

Wszystkim życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych WAKACJI!

 

Tomasz Cichy