POŻEGNANIE NASZYCH ABSOLWENTÓW – CHWILE PEŁNE DUMY I WZRUSZEŃ!
2025-06-30
W dniu 27 czerwca 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Mchach o godzinie 15:00 odbyło się uroczyste zakończenie nauki uczniów klasy VIII. Wydarzenie to było wyjątkowym momentem podsumowania ośmiu lat wspólnej edukacyjnej podróży, pełnej wyzwań, sukcesów i niezapomnianych chwil.
Zgodnie z wieloletnią tradycją, uroczystość rozpoczęła się dostojnym tańcem – Polonezem, przygotowanym przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli i wychowawczyni. Eleganckie stroje, precyzyjna choreografia i przede wszystkim muzyka stworzyły atmosferę godną ważności chwili. Taniec ten był nie tylko pięknym widowiskiem, ale również stał się symbolem dojrzałości i gotowości naszych ABSOLWENTÓW do dalszych etapów edukacji.
Po powitaniu zebranych, wprowadzeniu Sztandaru Szkoły, zaśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiło uroczyste Jego przekazanie Uczniom klasy VII, którzy w nowym roku szkolnym z pewnością będą Go godnie reprezentować podczas różnych uroczystości.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Kapturek, która serdecznie powitała wszystkich zebranych – między innymi: Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej Książa Wielkopolskiego - Sławomira Przybylskiego, Państwa Radnych Rady Miejskiej w Książu Wielkopolskim, Pana Sołtysa, Rodziców, wszystkich pracowników Szkoły – wreszcie głównych aktorów widowiska – naszych Absolwentów!
Pani Dyrektor Barbara Kapturek – zabierając głos – serdecznie i ze wzruszeniem podziękowała Uczniom za ich zaangażowanie, postępy w nauce i obecność, która wzbogacała przez ten miniony czas naszą szkolną społeczność. Miała również ogromną przyjemność wręczyć Statuetkę – ANTKA najlepszej Absolwentce – Alicji Sadowczyk za Jej wysokie wyniki w nauce i liczne osiągnięcia! Następnie wręczyła świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej, dyplomy i nagrody książkowe pozostałym absolwentom.
Rodzice z rąk Pani Dyrektor Barbary Kapturek otrzymali Listy Gratulacyjne, a także osobiste podziękowania od swoich dzieci. Kwiaty w podzięce otrzymali również nauczyciele i pracownicy Szkoły z wychowawcą Panią Justyną Dworczyńską na czele! Absolwenci uhonorowani zostali również dyplomami i upominkami za czytelnictwo, wolontariat czy osiągnięcia sportowe.
O naszych Ósmoklasistach nie zapomnieli młodsi, którzy na pożegnanie wręczyli starszym Koleżankom i Kolegom upominki. Nie zabrakło także podziękowań i ciepłych słów z ust przedstawiciela Rady Rodziców – Pani Kingi Ratajczak – Kwaśnik.
Część artystyczna przygotowana przez uczniów, składała się z krótkich epizodów obrazujących codzienne życie szkolne, recytacji humorystycznych wierszy i podsumowań wspólnie spędzonych lat, przeplatanych starannie dobraną piosenką! Na zakończenie zaśpiewaliśmy Hymn Szkoły, po którym został wyprowadzony Sztandar.
Po uroczystości wszyscy udali się do świetlicy na pożegnalny poczęstunek, który uatrakcyjniony został multimedialną prezentacją, dotyczącą szkolnego życia naszych Absolwentów!
Tomasz Cichy