Finał konkursu Kto Wybicki?
2026-05-18
W dniu 16 maja 2026 r. o godzinie 11.00 w Muzeum Śremskim w Śremie, organizatorzy konkursu: Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brodnicy oraz Muzeum Śremskie przeprowadzili finał XI edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych. Konkurs był realizowany w ramach inicjatywy „Wybicki - REAKTYWACJA XII”, a honorowy patronat objął Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.
Udział w finale konkursu wzięło łącznie 34 uczestników – w tym 9 osób ze szkół podstawowych z klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowały Michalina Kaźmierczak i Julia Binkowska. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu, a w szczególności dla Julki, która w kategorii klas IV-VI zajęła II miejsce!
Agnieszka Zielińska