Wielkopolska z klasą
2026-05-27
Nasza szkoła jako jedyna w Gminie Książ Wlkp. uzyskała grant w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska z klasą”. Dzięki dofinansowaniu uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjazdu na aż dwie wycieczki. W maju uczniowie klas I–III uczestniczyli w wycieczce do „Poznania – miasto legend i smaków Wielkopolski”. Celem wyjazdu było poznanie historii, tradycji i najciekawszych miejsc stolicy Wielkopolski.
Podczas pobytu dzieci zwiedziły z przewodnikiem Stare Miasto, poznając historię poznańskiego ratusza, koziołków oraz najważniejszych zabytków miasta.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, gdzie uczniowie poznali tradycję wypieku słynnych rogali świętomarcińskich oraz mieli okazję uczestniczyć w pokazie przygotowanym w gwarze poznańskiej.
Kolejnym punktem programu było Muzeum Pyry, w którym dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ziemniaku – jednym z symboli regionalnej kuchni i kultury Wielkopolski.
Wycieczka była nie tylko ciekawą lekcją historii i tradycji regionu, ale także okazją do wspólnej integracji i świetnej zabawy. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień.
Agnieszka Suchecka