Polecam

/vod.tvp.pl/video/magiczny-malbork,magiczny-malbork,30575507

Film o historii miasta Malbork, nie tylko jako stolicy zakonu krzyżackiego ale także strategicznego punktu na politycznej mapie, miasta przechodzącego z rąk do rąk. Co z tego wynika dla współczesności jego mieszkańców. O kształtowaniu się kulturowych korzeni współczesnych mieszkańców Malborka, o dylematach związanych z wielokulturowością, a także o tajemnicach niezwykłego miasta.

ninateka.pl/film/sluby-panienskie-jan-englert

Sztuka teatralna   „Śluby panieńskie”. Jedno z najważniejszych dzieł Aleksandra Fredry, klasyka polskiej komedii, w znakomitej interpretacji Jana Englerta przygotowanej w Teatrze Narodowym w Warszawie

ninateka.pl/film/zemsta-lidia-zamkow

Sztuka teatralna Aleksandra Fredry „Zemsta”  w reżyserii  Jana Świderskiego z roku 1972. Lektura obowiązkowa w szkole podstawowej