Szkolne Przygody Gangu Słodziaków.

Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w programie edukacyjnym Gangu Fajniaków. Zapoznali się z czterema żywiołami mającymi na celu ochronę przyrody, kształtowania wrażliwości na otaczający świat, umiejętność segregowania śmieci oraz ich powtórnego przetwarzania.

Najmłodsze dzieci poznały żywioł wody. Dzięki eksperymentom dowiedzieli się w jakich stanach skupienia występuje woda, jaki ma kształt oraz że potrafi wędrować. Dzieci przypomniały sobie również, że należy ją oszczędzać. Uczniowie z uwagą  wysłuchały historyjkę Fajniaków pt. Oszczędzaj Kropelkę.

Klasa I zaznajomiła się z żywiołem ziemia. Uczniowie uczestniczyli w eksperymencie zatytułowanym Wulkan, który pozwoli im dowiedzieć się skąd się bierze płynna gorąca, lawa, oraz jaka jest rola wulkanu w kształtowaniu powierzchni Ziemi. Dzieci z uwagą  wysłuchały historyjkę Fajniaków pt. Kochajcie zieleń.

Klasa II uczestniczyła w eksperymentach z żywiołem powietrze. Dzieci samodzielnie z balonem mogły brać udział w doświadczeniach, w których poznały właściwości powietrza. Na zakończenie uczniowie wysłuchali historyjkę Fajniaków pt. Ekozakątek.

Klasa III poznała korzyści i zagrożenia wynikające z żywiołu- ognia. Ogień niezbędny do życia wykorzystywany w niewłaściwy sposób może stać się zagrożeniem dla środowiska. Uczniowie w eksperymentach dowiedzieli się jaki jest ogień, jak powstaje oraz co ma wspólnego z powietrzem. Na zakończenie wysłuchały historyjkę Fajniaków pt. Najpiękniejszy kolor.

Wszyscy uczniowie wzięli również udział w konkursie Gang Fajniaków- Ekozakątek, który polegał na samodzielnym  wykonaniu pracy dowolną techniką na temat poznanego żywiołu. Zwycięzcy otrzymali maskotkę Fajniaka lub książkę Gangu Fajniaków. Zwycięzcami zostali:

W oddziale przedszkolnym:

I miejsce Michalina Kaźmierczak