Koncert dla Niepodległej …

„By budować swoją przyszłość, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”. Świętowanie rocznic narodowych ma sens, warto i należy pamiętać o tym, co było. Poprzez śpiew nauczyciele i uczniowie uczcili dzień 11 listopada. Koncert dedykowany był wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległość przez naszą Ojczyznę. Uczestnicy wydarzenia chcieli wyrazić radość, że żyjemy w wolnym kraju. Odśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”, „Jest takie miejsce – Polska”, „Mówię o Tobie dobrze”. Koncert dla Niepodległej okazał się idealną formą, która pozwoliła  nauczycielom i uczniom naszej szkoły wziąć aktywny udział w obchodach Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na koniec warto przytoczyć słowa badacza folkloru Oskara Kolberga „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć.”

Dla Niepodległej

Agnieszka Suchecka