Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię narodzin pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych.  Dzieci wysłuchały przygodę pt. „ Kto przytuli Misia Tulisia” Dawida Mellinga, oraz wykonały misia z talerzyków i kolorowych papierowów. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas. Pamiętajmy “Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

A. Zielińska