Grudniowy etap szkolnego projektu „Wkręceni w czytanie”

Świąteczny czas jest  pełen przygotowań i magii. Kochamy święta: zapachy gotowanych potraw, pierników, ubieranie choinki, spotkania z rodziną. W ten magiczny czas do wspólnego czytania zachęcają uczniowie klasy IV przedstawiając jeden z rozdziałów „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren pt. Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę. Święta Bożego Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w ciągu całego roku. Również dla dzieci z Bullerbyn było to ważne, wyjątkowe przeżycie, do którego chciały się odpowiednio przygotować. Uważają, że Boże Narodzenie to najcudowniejszy czas w ciągu całego roku i najchętniej chciałaby, by nigdy się nie kończył. Wspólne czytanie może być najbardziej magicznym momentem świąt,  dlatego zachęcamy do zapoznania się z ciekawą lekturą.

Maria Majchrowicz

Agnieszka Zielińska