Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona miłośników książek. Dnia 19 lutego 2021 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Mchach. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 21 uczniów.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelnictwa. W tym dniu dzieci zapoznały się z zawodem bibliotekarza, funkcjonowaniem biblioteki, budową książki oraz poznały jaka jest droga książki od autora do czytelnika. W drugiej lekcji uczestnicy wysłuchali bajki „Ale nuuuda!”, a następnie odpowiedzieli na pytania dotyczące treści książki i wykonali ilustrację ze swoim ulubionym zajęciem. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika. Każdy  czytelnik otrzymał wyprawkę czytelniczą przygotowaną przez Instytut  Książki w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”  oraz dyplom czytelnika.

A. Zielińska