Pomagamy ptakom - budki lęgowe

Do początku wiosny zostało jeszcze trochę czasu, ale przyroda zaczyna już się do niej przygotowywać. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już teraz.

Szkolne Koło Wolontariatu pomaga starszym, słabszym, wszystkim którzy pomocy potrzebują, tym razem nie było inaczej. Wspólnymi siłami uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego i kółka przyrodniczego powiesili budki lęgowe przy naszej szkole.

Ułatwiają one życie ptakom, które budują gniazda, w coraz rzadziej spotykanych dziuplach. Do naszego ogrodu mogą wnieść nie tylko bioróżnorodność, ale także pozwolą na obserwację ptasiego życia. Poza tym, wiadomo, że ptaki w ogrodzie są niezwykle pożyteczne i pomagają w walce ze szkodnikami.

Maria Majchrowicz