Sukces szkoły w ogólnopolskim projekcie grantowym „Tradycyjny Sad”.

Sukcesem zakończyły się działania uczniów naszej szkoły w  ogólnopolskim  projekcie  edukacyjnym „Tradycyjny Sad” organizowanym przez  przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew. Rok szkolny 2020/2021 poświęcony jest czereśniom.

Mimo, iż zdania podjęli się najmłodsi uczniowie – zespół dzieci z klasy I pod nazwą „Pomysłowe Czereśniaki”  podołali wyzwaniu. Dzieci pracowały pod kierunkiem wychowawczyni  Pani Elżbiety Faleckiej. Działania zespołu zostały docenione przez kapitułę konkursową i wyróżnione przyznaniem grantu na zakup starych odmian drzew  czereśniowych, które zostaną wykorzystane do  założenia mini sadu.

Wydarzenie to  idealnie wpisuje się w szkolne obchody Dnia Ziemi.

B. Kapturek