,,Pyszne i zdrowe ciasto marchewkowe.”

W ramach  projektu „ Ruch i zdrowe odżywianie to nasze powołanie”,  przedszkolaki razem z paniami upiekły pyszne i zdrowe babeczki  marchewkowe. Jak się okazało, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rączek.

Pieczenie rozpoczęło się od samego rana. Dzieci zainteresowane były działaniem robota, którym starły przyniesione z domu marchewki.

Przedszkolaki wsypywały do miski mąkę, wbijały jajka oraz dolewały olej. Na koniec dołożyły startą marchewkę. Każdy był chętny do pomocy. Dzieci z ciekawością oglądały jak zmienia się konsystencja wyrabianego ciasta. Zalane foremki z ciastem wstawiliśmy do nagrzanego piekarnika.

Zapach pieczonego ciasta roznosił się po całej szkole,  a smak… mmm, nie do opisania. Babeczki szybko zniknęły w brzuszkach przedszkolaków. Na szczęście upamiętniliśmy te chwile na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii!!!

Renata Wachowiak