,,Międzynarodowy Dzień Jabłka”

„Wszyscy jabłka chętnie jemy więc Dzień Jabłka  świętujemy !!!

28 września w naszej grupie  obchodziliśmy  „Święto Jabłka”, którego celem było zachęcanie dzieci  do spożywania owoców, a w szczególności jabłek. W tym dniu przedszkolaki  przyszły ubrane na czerwono. Świętowanie rozpoczęliśmy od krótkiej inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Entliczek – pentliczek”. Później były piosenki oraz zabawy z jabłkiem w roli głównej.

Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe oraz działalność plastyczna. Podsumowaniem dnia był słodki poczęstunek – placek z jabłkami własnoręcznie przygotowany przez dzieci.

A WSZYSTKO  PO TO, ABY ZACHĘCIĆ NAJMŁODSZYCH DO SPOŻYWANIA JABŁEK NA CO DZIEŃ.

Wychowawczyni

Renata Wachowiak