Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Od 2021 roku działa całodobowo darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 oraz specjalny czat internetowy na stronie: czat.brpd.gov.pl.
Jest to miejsce dla wszystkich młodych ludzi, w którym mogą zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie specjalistów. Specjaliści prowadzą rozmowy wspierające, ukierunkowujące dzieci na radzenie sobie z trudnościami. Umożliwiają także włączanie się rodzin lub szkoły w proces koniecznych zmian.

Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim - grafik ich dyżurów możecie Państwo znaleźć pod adresem: https://brpd.gov.pl/2022/08/31/uwaga-nowy-grafik-pomocy-psychologicznej-i-prawnej-po- ukrainsku. Z kolei w poniedziałki w godzinach od 18:00 do 20:00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.