WYSTAWA POŚWIĘCONA ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ – POETKI i NOBLISTKI!

W tym roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej naszej wspaniałej poetki, a zarazem laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury! Pani Wisława tą jakże prestiżową nagrodą została uhonorowana przez Komitet Noblowski za całokształt swojej twórczości, a w szczególności za twórczość poetycką w 1996 roku.

W ramach współpracy z ksiąskim Centrum Kultury, z okazji rocznicy urodzin poetki w naszej szkole w dniach 25 – 26 września 2023 r., w sali nr 108 została zaprezentowana wyjątkowa wystawa pt.: „Sto lat! Wisława Szymborska” składająca się z 25. plansz, które przedstawiały najważniejsze etapy życia naszej noblistki, jej wyklejanki, rysunki dziecięce jak również wiecznie „żywe” i godne zapamiętania cytaty.

Sztalugi przedstawiały też zbiory fragmentów niepublikowanych dotąd utworów prozatorskich pisarki oraz rękopisów – udokumentowanych zapisów zabaw towarzyskich!

Adresatami wyżej wymienionej WYSTAWY byli przede wszystkim uczniowie klas IV – VII, którzy w ramach tak zwanych lekcji bibliotecznych, zorganizowanych przez Panią Agnieszkę Zielińską mieli przyjemność zapoznania się z życiem i twórczością wybitnej poetki!

Organizator: Agnieszka Zielińska
Tekst: Tomasz Cichy