,,Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z Pyrkiem!

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych,  policjanci wraz z maskotką Wielkopolskiej Policji Sierżantem Pyrkiem dnia 25 września 2023 roku zaprosili  uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Mchach oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Włościejewicach na spotkanie w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Spotkanie miało miejsce niedaleko przejścia dla pieszych w okolicach szkoły. Podczas jego trwania policjanci uczyli zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia po pasach oraz przypomnieli numery alarmowe. Uczniowie wraz z policjantami udali się na przejście dla pieszych, gdzie obejrzeli przygotowaną scenkę pokazującą nieprawidłowe zachowanie się podczas przechodzenia po pasach. Następnie przećwiczyli  bezpieczne przechodzenie na druga stronę – a wszystko po to, aby dzieci już od najmłodszych lat wiedziały co zrobić i jak się zachować, aby być bezpiecznym!

Jednak największą atrakcją dla dzieci była możliwość spotkania z maskotką Wielkopolskiej Policji- Sierżantem Pyrkiem, któremu tym razem towarzyszyła maskotka Mrówka oraz  możliwość obejrzenia policyjnego motocykla, na którego każdy z uczestników mógł wsiąść. Sierżant Pyrek wraz z Mrówką zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.
           Każdy z uczestników otrzymał odblask na rękę, flagę oraz kolorowankę i słodkości. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili bezpiecznie do klas!

Elżbieta Falecka