Noc Naukowców 2023

W dniu 29 września 2023 roku, grupa uczniów naszej Szkoły wraz z opiekunami, miała okazję uczestniczyć w wycieczce do kina oraz w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest "Noc Naukowców" na terenie Politechniki Poznańskiej. W kinie Helios z zainteresowaniem obejrzeliśmy film przygodowy „Kompas szkieletora”. Następnie udaliśmy się na spotkanie z przedstawicielami świata nauki.

Na kampusie Politechniki rozmieszczone były liczne stoiska, gdzie zespoły badawcze prezentowały swoje osiągnięcia oraz innowacyjne projekty. Mogliśmy oglądać, zadawać pytania na temat różnorodnych badań prowadzonych na Politechnice, a także sprawdzić się w quizach i konkursach. Mieliśmy również okazję doświadczyć kultury średniowiecznych Słowian i Wikingów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs krzykaczy oraz możliwość pogrania w gry z ubiegłego wieku w Muzeum Atari.

J. Dworczyńska, M. Szumna, E. Kapturek, A. Zielińska