Magicznie, kolorowo i wiosennie w naszej szkole!

Dzień 21 marca 2024 roku z pewnością bardzo długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników naszej szkoły!  Powitanie upragnionej WIOSNY rozpoczęliśmy wspaniałymi występami iluzjonisty Apollino i wróżki Iwony!

Artyści przybyli do nas  z ciekawym  programem, któremu towarzyszyły: muzyka, kolorowy świat magii, zabaw, konkursów i nagród. Do czarowania Magik Apollino zapraszał dzieci z widowni, co sprawiło, że mogły poczuć się przez chwilę jak prawdziwi iluzjoniści. Na szkolnej scenie teatralnej miała miejsce wspaniała zabawa dla młodszych i starszych!

Nie brakowało różnorakich sztuczek – z jedwabnymi chustami, kwiatami, różdżkami, kartami, kostką do gry, cylindrem czy parasolami. Uwagę odbiorców zwrócił taniec par uczniów z balonami, podczas którego należało wykazać się poczuciem rytmu i dużą zręcznością!

Pokaz magii był bardzo atrakcyjny, wszystkim się podobał – w wyniku czego został nagrodzony zasłużonymi oklaskami.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, żeby przygotować się do kolejnych atrakcji tego sympatycznego przedpołudnia. Byliśmy świadkami wiosennego przedstawienia w wykonaniu aktorów z klas III i IV – uczniów, którzy w efektownych przebraniach świetnie odegrali swoje role i ładnie zaśpiewali wiosenne piosenki. Występ przygotowany został przez Panie: Ilonę Nowak i Agnieszkę Zielińską.

Kolejnym punktem programu był pokaz mody, podczas którego na „wybiegu” podziwialiśmy propozycje wiosennych strojów na nadchodzący sezon, zaprojektowane przez prezentujących je modelki i modeli.

W tym dniu obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są kolorowe skarpetki, które to stały się inspiracją do  zorganizowania Szkolnego Konkursu Plastycznego pod nazwą: „Kolorowe Skarpetki w Barwach Wiosny”. Wspólnie przygotowany przez opiekunki SU – Panie: Martę Szumną, Agnieszkę Szaroszyk i Pana Tomasza Cichego konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach: klasowym i szkolnym. Do wyłonienia zwycięzców powołano Komisję Konkursową w składzie: Pani Maria Majchrowicz, Pani Ewa Wasielewska – Kołodziej, Pani Aleksandra Muślewska, a okolicznościowe dyplomy i nagrody wręczył przewodniczący Komisji – Pan Tomasz Cichy.

Oto nagrodzeni uczniowie:

• Kategoria: Przedszkole – Zerówka:

I miejsce: Iga Borak

II miejsce: Daniel Ostapchuk

III miejsce: Charlotte Davis

• Kategoria: Klasy I – III:

I miejsce: Iga Mieloszyk - Pabisiak

II miejsce: Kinga Kaźmierczak

III miejsce: Michalina Kaźmieczak

• Kategoria: Klasy IV – V:

I miejsce: Bartosz Główczewski

II miejsce: Wiktoria Banaszak

III miejsce: Sandra Pieczewska

• Kategoria: Klasy VI – VII:

I miejsce: Jakub Dura

II miejsce: Julia Stawicka

III miejsce: Lena Borowicz

Ostatni odbył się QUIZ WIOSENNY dla klas IV – VII, w którym I miejsce zajęła klasa IV w dogrywce pokonując klasę VII!

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Kapturek, która serdecznie podziękowała wszystkim za przygotowanie, kreatywność  i zaangażowanie w tym WIOSENNYM DNIU!

Tomasz Cichy