"Dni Matematyki 2024"

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Dwa dni później, 14 marca, obchodzony jest „Dzień liczby Pi”.

W naszej szkole Dni Matematyki obchodziliśmy w klasach IV -  VII w dwojaki sposób. Wszyscy uczniowie brali udział w „Matematycznym dyktandzie bieganym”, podczas którego rywalizując w zespołach łączyli matematykę z językiem polskim i wychowaniem fizycznym.

Kolejną atrakcją były zadania, łamigłówki i rebusy matematyczne dla chętnych uczniów. Na korytarzach szkolnych zostały rozwieszone zadania, na których rozwiązanie uczniowie mieli 52 godziny, czyli aż 3120 minut! Każda klasa miała liczbę zadań dostosowaną do swoich umiejętności i wiedzy. Gdy skończył się czas, na gazetce szkolnej ukazały się rozwiązania.

Uczniowie biorący udział w tej zabawie zostali nagrodzeni oceną  z matematyki za aktywność. Wszystkie zadania bezbłędnie rozwiązały uczennice klasy VII: Alicja Sadowczyk, Marianna Nowacka, Ewa Sikorska, Nadia Pieczewska.

Gratuluję uczestnikom, a pozostałych uczniów zachęcam do włączenia się do akcji za rok!

Justyna Dworczyńska