MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ GOFRA

„Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia”.
George Bernard Shaw

25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Chrupiący przysmak wielu z nas kojarzy się z wakacjami czy smakami dzieciństwa. Uczniowie klasy IV również obchodzili to święto. Z okazji Światowego Dnia Gofra mali kucharze poznali tajemnice związane z pieczeniem tych chrupiących przysmaków. Uczniowie z wielkim zapałem odmierzali składniki i przygotowali ciasto na gofry. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiliśmy do pieczenia! Było słodko, smacznie i kolorowo. Głównymi dodatkami do gofrów były: owoce, bita śmietana, cukier puder, dżem oraz sos czekoladowy.

Podczas zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Omówione zostały również zasady higieny podczas przygotowywania posiłków. Wspólne przygotowanie gofrów było super zabawą. Gofry były pyszne, a ich zapach roznosił się po całej szkole. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego pysznego dnia!

A. Zielińska