„Rany Julek” – klasowy konkurs recytatorski

Dnia 25 marca br. uczniowie  klasy III wzięli udział w klasowym konkursie recytatorskim oświęconym twórczości Juliana Tuwima. Główne cele konkursu to popularyzacja twórczości poety, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały znane i lubiane utwory autora np.: „Okulary”, „Pstryk”, „Murzynek Bambo”, „Dyzio Marzyciel” i wiele innych. O ich perfekcyjne przygotowanie zadbali rodzice. Jury w składzie Ilona Nowak i Tomasz Cichy mieli duży kłopot, aby wyłonić laureatów. Po burzliwych obradach wyniki są następujące:

I miejsce – Michalina Kaźmierczak „ Lokomotywa”

II miejsce – Blanka Kaźmierczak „Okulary”

III miejsce  Olga Polityło  „Ptasie radio”

Wyróżnienie- Martyna Muślewska „Kotek”

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!!

Ilona Nowak