VI Forum Wolontariatu

Dnia 17 kwietnia 2024 czteroosobowa grupa wolontariuszy wraz z opiekunem panią Marią Majchrowicz i Panią Dyrektor Barbarą Kapturek wzięła udział w VI Międzygminnym Forum Wolontariatu, które zostało zorganizowane przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Dolsk przez Urząd Miasta i Gminy Książ, Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związku Organizacji Pozarządowych oraz Centrum Kultury z Książa.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Książu Wielkopolskim i przebiegało pod hasłem  ZWYKLI NIEZWYKLI.  Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Książa Wielkopolskiego Pan Teofil Marciniak, który oficjalnie otworzył forum, Pani Anna Sobieraj - przedstawicielka Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, Małgorzata Jaworowicz – lekarz, która opowiedziała o swoim życiu i 40-tu latach pracy w przychodni w Mchach.

Wysłuchaliśmy  historii dwóch przyjaciółek - Henryki Baraniak – pielęgniarki i Marii Jankowiak, z których jedna drugiej uratowała życie.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozmowy oraz wymianę doświadczeń przy pysznych smakołykach. Zwieńczeniem VI Międzygminnego Forum Wolontariatu było szkolenie z Pierwszej Pomocy. Zajęcia prowadzili wolontariusze ze szkoły w Książu Wielkopolskim oraz Pani Higienistka szkolna Urszula Wojciechowska. Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Maria Majchrowicz