Spotkanie z ciekawym Gościem z okazji Światowego Dnia Ziemi!

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia, poświęcony jest świadomości ekologicznej i ochronie środowiska naturalnego. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie klas I-III spotkali się z panem Jackiem Baranowskim – emerytowanym  leśniczym, który pięknie opowiedział o swojej 40- letniej pracy w nadleśnictwie Piaski. Przyniósł kilka gałązek rodzimych drzew iglastych oraz liściastych najczęściej sadzonych w naszych lasach takich jak: sosna, świerk, modrzew, dąb, buk, lipa, brzoza, robinia akacjowa. Pokazał również czeremchę amerykańską, roślinę bardzo ekspansywną i inwazyjną. Pan leśniczy zwrócił uwagę, iż każdy z nas może i powinien dbać o środowisko np. segregując śmieci oraz oszczędzając zużycie słodkiej wody.

Elżbieta Falecka