Patriotyczna uroczystość z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

Dnia 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się patriotyczna akademia poświęcona 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali nasi uczniowie wraz z Paniami opiekunkami: Agnieszką Szaroszyk, Agnieszką Zielińską i Iloną Nowak.

Wprowadzono sztandar, wspólnie zaśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”
i po raz kolejny zapoznano – czy raczej przypomniano zgromadzonym najważniejsze wydarzenia historyczne tamtego okresu. Byliśmy świadkami recytacji poetyckich utworów patriotycznych, zobaczyliśmy zaprezentowane portrety postaci związanych z ówczesną historią Rzeczypospolitej, a w tle między innymi można było dostrzec siedzącego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego! Byliśmy też świadkami tematycznej inscenizacji przygotowanej przez uczniów oraz pięknego tańca z narodowymi flagami, który przygotowała klasa III wraz z Panią Iloną Nowak.
   Ozdobą obchodów Święta Konstytucji 3 Maja były występy wokalne uczniów, które pięknie komponowały się z całością! Na zakończenie zaśpiewaliśmy hymn szkoły, a po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Kapturek, która przede wszystkim serdecznie podziękowała opiekunom i uczniom za przygotowanie uroczystości, odbiorcom za cierpliwość i życzyła zebranym majowego świętowania i odpoczynku od szkolnej codzienności!

Tomasz Cichy
Agnieszka Szaroszyk