Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania w Śremie!

W poniedziałek 6 maja 2024r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania przeznaczony dla uczniów klas: V – VIII. Naszą szkołę reprezentowały: Maria Dyderska oraz Alicja Sadowczyk. Uczestnicy rywalizowali w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmował przeczytanie wcześniej przygotowanego tekstu własnego (o tematyce młodzieżowej). W drugim etapie zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze już „wyselekcjonowani” przez jury uczniowie, którzy ich zdaniem najlepiej „sprzedali się” w pierwszym etapie.

Etap finałowy polegał na przeczytaniu nieznanego wcześniej fragmentu prozy, przygotowanego przez organizatorów i podlegał wnikliwej ocenie. Na podstawie zebranych wyników i burzliwych konsultacji wyłoniono zwycięzców   i wyróżnionych!

I miejsce: Aleksandra Prominschi

II miejsce: Melania Bogusławska, Zuzanna Jankowiak

III miejsce: Józef Matuszak

Wyróżnienia: Ewa Wachowiak, Wiktoria Konieczna

Laureatom, wyróżnionym i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Tomasz Cichy