Szkoła Podstawowa im. Ks. Abp. Antoniego Baraniaka w Mchach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 764692
  • Do końca roku: 200 dni
  • Do wakacji: 7 dni

Kartka z kalendarza

Trochę historii

Szkoła Podstawowa w Mchach istniała już przed II wojną światową. Mieściła się wtedy w małym domku w centralnej części wsi, przy drodze na cmentarz ( po wojnie przez wiele lat swoją siedzibę miało w tym miejscu przedszkole).

W roku 1947, kiedy Skarb Państwa przejął pałac mchowski od rodziny Mielżyńskich, przeznaczono go na nową siedzibę szkoły.

O tym, że już przed wojną planowano wybudowanie budynku szkolnego świadczą zachowane do dziś plany. Pochodzą one z roku 1937. Nigdy jednak nie zostały zrealizowane. Dopiero w dniu 30 grudnia 1996r. rada Miejska w Książu Wielkopolskim podjęła uchwałę w sprawie budowy Szkoły Podstawowej w Mchach. 6 czerwca 1997r. Urząd Rejonowy w Śremie wydał pozwolenie na budowę budynku szkolnego w Mchach, a 2 lipca w tym samym roku został przekazany plac budowy wykonawcy robót, firmie budowlanej „Firmbud” ze Środy Wielkopolskiej. Po trwającej trzy lata budowie, szkoła została oddana do użytku. Odbiór techniczny nowego budynku nastąpił 13 marca 2001r., a pierwsi uczniowie pojawili się w niej 3 września 2001r.

 

 

Od 1 września 2007 r. został powołany Zespół Szkół im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach w skład, którego wchodzą Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi i Gimnazjum.

 

Uchwała z 17 lipca 2007r. w sprawie utworzenia Zespołu Szkół imienia Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Mchach

 

28 listopada 2008r. Zespół Szkół otrzymał sztandar.

 

Uchwała z 29 września 2008r. w sprawie nadania sztandaru Zespołowi Szkół.

 

 

 

 

 

 

Więcej: